Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Katalóg, zoznam, register firiem v sieti Virtualne.sk
Hľadaj na portáli

Zdroj pre linkbuilding - kvalitný spätný odkaz pre Off page SEO podporu webu

Spätné odkazy - linky a ich význam pre SEO

 

linkbuilding_na_vas_webLink building – získavanie spätných odkazov patrí k najdôležitejšej súčasti optimalizácie pre vyhľadávače SEO tzv. off page optimalizácie.

Spätný odkaz / linka (backlinka) - je aktívny odkaz na vašu web stránku, ktorý je umiestnený na inej web stránke. Môže byť vo forme textu, alebo obrázku.

 

Kvalitné spätné odkazy / linky:
:: Pomáhajú dosiahnuť vyššie pozície vo vyhľadávačoch.
:: Zlepšujú výsledky vyhľadávania.
:: Zvyšujú priamu návštevnosť.
:: Zvyšujú predaj.
:: Zviditeľňujú odkazové stránky.
:: Určujú dôveryhodnosť cieľových stránok webu.
:: Upresňujú obsah cieľových stránok.
:: Budujú povedomie o značke.
Spätné odkazy samozrejme okrem týchto faktorov pomáhajú budovať značku a na linkbuilding sa môžeme tiež pozerať aj ako jednu z foriem komunikácie s verejnosťou (online public relations).

 

6 dôvodov prečo spätné odkazy - linky od nás

 

1. Množstvo spätných odkazov

Jeden platený katalógový zápis je umiestnený aj na ďalších portáloch (regionálnom a celoslovenskom) a tak získavate ďalšie 2 katalógové zápisy GRÁTIS a tým minimálne 6 spätných odkazov v sieti virtualne.sk.

Príklad: Ubytovacie zariadenia v Banskej Bystrici: 3x jedna prezentácia - spätné odkazy / linky - ich umiestnenie (mestský portál, regionálny portál, celoslovenský portál)

 

2. Odkazová stránka odkazu má pre vás výhodný PR

Spätný odkaz (spätná linka) sa nachádzana na stránkach, ktoré majú hodnotu Page Ranku v rozsahu PR 1 - 4. Príklad: Ubytovacie zariadenia v Banskej Bystrici (PR stránky je 4).

Ako môžem zistiť hodnotu PageRank stránok webu? Jednoducho. Stačí si nainštalovať na váš internetový prehliadač aplikáciu Google Toolbar.

 

3. Relevantnosť odkazu

Spätný odkaz (spätná linka) sa nachádzana na stránke, ktorá je obsahovo relevantná s obsahom vašej stránky webu, ktorú potrebujete podporiť spätným odkazom. Linkujte svoje cieľové stránky s cieľovým obsahom vášho podnikania s katalógovým zápisom v prílušnej relevantnej kategórii.

Príklad: Ubytovacie zariadenia v Banskej Bystrici (obash kategórie katalógových zápisov je relevantný k obsahu webov príslušných zariadení prezentovaných v danej kategórií)

 

4. Dobrá spoločnosť odkazu

Spätný odkaz (spätná linka) sa nachádza pri odkazoch iných stránok, ktoré sa zaoberajú činnosťou, ktorá je z rovnakej oblasti. Vzhľadom k tomu, že katalógové zápisy sú platené odkazy, poväčšinou vo vašom okolí sa nachádzjú odkazy na kvalitné web stránky s podobnou činnosťou. Takto váš odkaz je pri odkazoch aj vašej relevantnej konkurencie - váš odkaz je v dobrej spoločnosti odkazov stránok.

 

5. Text odkazu môže byť kľúčové slovo (fráza)

katalogovy zapis Je vhodné ak odkaz je kľúčové slovo alebo fráza, ktoré potrebujete podporiť pre SEO svojej stránky. Tento zástupný text si definujete podľa potreby.

 

 

Príklad riešenia prezentácie s odkazmi vo forme kľúčových slov (fráz).

 

6. Doba umiestnenia odkazu

Čím dlhšie máte odkaz umiestnený, tým lepšie pre váš web. Čas odkazu je závislý len a len na vašej potrebe.

 

 

Príklady možností pre budovanie kvalitných spätných odkazov:

www.stavebnik.sk - špecializovaný portál pre stavebníctvo

regionálne internetové portále s katalógmi firiem:

bratislava.virtualne.sk , banskabystrica.virtualne.sk , kosice.virtualne.sk , martin.virtualne.sk , nitra.virtualne.sk , zilina.virtualne.sk , zvolen.virtualne.skďalšie mesta

 

 

 

Optimalizácia pre vyhľadávače

je činnosť na internete, ktorej cieľom je zviditeľniť web vo vyhľadávačoch tak, aby naň prichádzalo čo najviac dobre zacielených návštevníkov za prijateľné náklady.

Spätný odkaz (spätná linka)

je aktívny odkaz na Vašu web stránku umiestnený na inej web stránke. Môžu byť vo forme textu, alebo obrázku.

Page Rank (PR)

je hodnota, ktorá zodpovedá s akou pravdepodobnosťou príde náhodný návštevník na danú stránku. PageRank rastie s počtom spätných odkazov a PageRankom odkazujúcich stránok. Klesá s počtom odkazov na odkazujúce stránky. PageRank sa určuje pre každú stránku webu zvlášť.

Stupnica PageRanku

Tzv. Toolbar PageRanku je vynesený na stupnici 0 až 10. Stupnica je logaritmická, základ logaritmu nie je verejne známy. Čím je číslo vyššie, tým je hodnota stránky vyššia.


 


5204278

Mapa stránok | RSS | Vypnúť grafiku | AAA | Meniny má Sergej | Utorok 22.10.2019 |
Úvodná stránka